מי אנחנו

"Coaching in Motion" הינו בית ספר להכשרת מדריכים בתחומי אומנויות הלחימה והתנועה, המוכר מטעם משרד התרבות והספורט. את בית הספר הקימו ערן ואיה ברט בשנת 2015 כמחלקת ההכשרה של האקדמיה לאומנויות הלחימה של ערן ברט "Team Bert", האקדמיה הגדולה ביותר בארץ, הפועלת בתל אביב משנת 2005. בית הספרפועל במתחם האקדמיה של ערן ברט "Team Bert", במרכז תל אביב. באוקטובר 2022, ישיק בית הספר תכנית הכשרה

המלצות מבוגרי הקורס

״קורס מקיף, אינפורמטיבי ובנוי היטב. אווירה טובה של למידה, מקצועיות ותמיכה. מומלץ בחום!״

נתנאלה – בוגרת הקורס

״ערן והצוות נותנים כלים פרקטיים להדרכה ואימון, אבל גם המון חומר למחשבה ועיבוד בהמשך הדרך. ממליץ מאוד!״

​איתמר – בוגר הקורס

היקף הלימודים

תכנית הכשרה שנתית ומקיפה, המורכבת מ-188 שעות אקדמיות שנפרסות על פני יום לימודים שבועי (בחלוקה לשני סמסטרים)

ימים ושעות

הלימודים בתכנית יקתיימו בימי רביעי בין השעות 09:00 - 14:15

מיקום

רח' תש"ח 2 תל אביב (Team Bert האקדמיה לאומנויות לחימה) תנאי קבלה - תעודת מדריך אומנויות לחימה בסיס (מי שנמצא כרגע בתהליך הכשרה יכול להגיש מועמדות) - ראיון אישי

מועד התחלה וסיום הלימודים

11/10/23-18/6/24 עלות עלות שנתית של תוכנית ההכשרה 13,000 ש"ח

איך הכל התחיל

איתן ברוח" – תוכנית התערבות לבניית חוסן רגשי וחברתי תכנית ההכשרה המוצעת, התגבשה לאור הצלחתה של תוכנית "איתן ברוח" אותה הקימו ערן ואיה ברט. "איתן ברוח" הינה תוכנית התערבות באוריינטציה טיפולית באמצעות אומנויות לחימה ועבודה. תנועתית, המיועדת לילדי כיתות החינוך המיוחד בבתי הספר. מטרתה להקנות חוסן רגשי וחברתי תוך עבודה על מגוון מיומנויות לוויסות עצמי וניהול רגשי-חברתי. התכנית נכללת במאגר התוכניות השוטף של משרד החינוך ופועלת בהצלחה רבה במספר בתי ספר ברחבי תל אביב. הצלחתה של איתן ברוח" הוכיחה עד כמה הכלים והשפה של אומנויות הלחימה, כדיסציפלינה גופנית-תנועתית, מתאימים לתיווך תכנים רגשיים ולעבודה טיפולית עם ילדים, ובכך סימנה את הצורך במדריכי אומנויות לחימה שיידברו', יבינו, ויחשבו מתוך שפה מקצועית רב תחומית: הן מתוך עולם אומנויות הלחימה והן מתוך עולמות הטיפול והחינוך.

תכני הקורס

התוכנית מתבססת על מודל אינטר-דיסיפלינארי, המשלב בין מודלים תיאורטיים ועדכניים מעולמות הטיפול הרגשי לבין פרקטיקות מעולם אומנויות הלחימה: התוכנית מקנה ידע מקיף לגבי תהליכי התפתחות רגשית של ילדים והאופן בו הם מגולמים בגוף, גישות להתערבות טיפולית והבנה מעמיקה של הסטינג הטיפולי, בדגש על תפקידו ועמדתו של המדריך בתוך הסיטואציה הטיפולית. קורסי הליבה של התוכנית יעסקו באופן בו ניתן לתרגם ידע זה, ולצקת אותו אל הפרקטיקה של אומנויות הלחימה, על מנת להעצים את התהליך ההתפתחותי של הילדים, ולמקסם את הפוטנציאל האישי. במסגרת התוכנית יתנסו המשתתפים בבניה ותרגול של חומרים מותאמים

  • התפתחות רגשית של ילדים- העמקה: מהתקשרות ועד מנטליזציה 
  • עבודה סומוטית גופנית כללי טיפולי באמצעות לאומניות לחימה 
  • עבודה טיפולית קבוצתית 
  • ״הסיטואציה הטיפולית ״ ואיכות הנוכחות של המדריך – המטפל כסוכן שינוי 
  • מיינדפולנס כמשאב לצמיחה
  • משחקיות תנועתית באימון ילדים
  • עבודה עם מערכות חינוך פורמליות

אופני הלמידה בתכנית ישלבו בין למידה פרונטלית להתנסויות תנועתיות חווייתיות, ויכללו התנסות מעשית ותרגול הכלים הנלמדים
בפועל במסגרת הקבוצה 

Coaching In Motion נוסדה בשנת 2015 בתל אביב על ידי ערן ואיה ברט.

מרכז תוכנית ההכשרה למדריכי אומנויות לחימה של ."Coaching in Motion" לערן תואר .M.A בניהול סכסוכים וגישור מאוניברסיטת תל גם מלמד ג'יאוג'טסו ברזילי, אגרוף ו-MMA קבוצות של ילדים נוער ובוגרים. לערן יש ניסיון עשיר בהדרכה בשירות הצבאי והממלכתי (מדריך בכיר בצה"ל, קצין מילואים בדרגת סרן) כמו גם ניסיון רב בשילוב אומנויות לחימה ככלי להעצמת אוכלוסיות בסיכון.

מרכזת תכנית ההכשרה למדריכי אומנויות לחימה באוריינטציה טיפולית של "Coaching in Motion". לאיה ברט תואר .M.A בטיפול בתנועה מאוניברסיטת חיפה, עוסקת בטיפול דיאדי, מלווה ומדריכה הורים. בשנת 2010, הקימה איה את בית הספר למחול לילדים "גוף, מרחב, יצירה" שאותו היא מנהלת. ובשנת 2020 היא יסדה את התכנית "איתן ברוח" לטיפוח מיומנויות חברתיות בקרב ילדים, באמצעות אומנויות לחימה. התכנית פועלת בבתי ספר עם כיתות חינוך תל ני מיוחד וכיתות רגילות. בנוסף, איה מורה למחול ומנחה השתלמויות למורות למחול.

פסיכולוגית חינוכית מומחית, מטפלת ומאבחנת ילדים, נוער והורים בקליניקה פרטית. מעבירה הרצאות ומייעצת למסגרות חינוכיות, הורים וארגונים. בעלת ניסיון עם מגוון קהלים הכוללים עולים חדשים, משפחות בתהליכי בפסיכולוגיה מהמרכז הבינתחומי )אוניברסיטת רייכמן) ו- M.A בפסיכולוגיה חינוכית מהמרכז האקדמי פרס. בנוסף, מיה עברה הכשרות בנושאי אבחון ASD, חינוך מונטסורי וגישות טיפוליות שונות. רילוקיישן, חינוך מיוחד ואוכלוסיות בסיכון. בעלת B.A

בעל תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות מאוניברסיטת לסלי, פסיכותרפיסט דינמי ילדים ונוער. מטפל שנים רבות במערכת החינוך ובקליניקה פרטית. חבר הנהלת האגוד הישראלי לפסיכודרמה. חבר וועדת האתיקה של י.ה.ת.

קרן פז, מטפלת בתנועה (MA), פסיכותרפיסטית ומדריכה צוותים טיפוליים. מנהלת את "מעברים" – המרכז לטיפול רגשי באמצעות אמנויות, הפועל בחולון החל משנת 2011, ונותן מענה קליני רחב למבוגרים, ילדים ונוער המתמודדים עם קשיים רגשיים ותפקודיים, ומתמחה בעיקר במשפחות הנתונות במשבר (גירושים, אובדן, משפחות אמנה, ילדים מאומצים, מצבים רפואיים) ומשפחות המתמודדות עם ילד עם קשיים התפתחותיים (עיכוב התפתחותי, אוטיזם). לאורך 15 שנה עבדה באלו"ט, והיתה אחראית על תחום הטיפול הרגשי בגני התקשורת בפרישה ארצית.

כן שימשה לאורך כעשור, כמרצה בתוכניות להכשרת מטפלים בתנועה במכללת סמינר הקיבוצים, באוניברסיטת חיפה, וכמרצה אורחת באוניברסיטת ברצלונה, ושימשה כרכזת אקדמית של הקורס טיפול ילד–הורה לילדים על הספקטרום האוטיסטי במסגרת תוכנית ההכשרה "חופים". כיום נמנית על סגל בית הספר לפסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול משולב הורה-ילד ע"ש מרים בן אהרון.

ד"ר יוליה גולנד הינה בעלת דוקטורט ממכון ויצמן למדע והאוניברסיטה העברית בירושלים. כיום מלמדת קורסים מתקדמים בנושא המוח לסטודנטים לפסיכולוגיה ונותנת הרצאות על המוח לאנשי טיפול, אנשי חינוך, ואנשי תעשייה כמו גם לקהל הרחב.